13 Ağustos 2017 Pazar

Çift SIM Kartlı Android Telefonlarda İki Farklı WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır

Çift Sim Kartlı Telefonlarda WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefonda WhatsApp, Çift Sim Kart WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefonlar İcin WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefon 2 WhatsApp, Çift Sim Kart Çift WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefon WhatsApp, Çift Sim Kartlı Akıllı Telefon WhatsApp, GBWatsApp İndir, GBWatsApp Download, GBWatsApp Uygulaması İndir
Çift SIM Kartlı Android Telefonlarda İki Farklı WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır
WhatsApp yakın bir zamanda aylık olarak 1.3 milyardan fazla insanın ihtiyaçlarına hizmet verdiğini açıklamıştı. Geçmişte hiçbir mesajlaşma uygulaması bunu başaramamıştı.
WhatsApp’ın popüler olduğu bölgelerde bazı akıllı telefonlar çift SIM kart desteğiyle satılıyorlar. Bu SIM kartlarla aynı telefonda iki şebeke kullanılabiliyor. Bu tip bir kullanımı Amerika gibi ülkelerde pek göremezsiniz.
İki WhatsApp hesabını aynı çift kartlı telefonda kurmak oldukça kolaydır. Aslına bakarsanız beş dakikadan az bir zamanda bu işi halledebilirsiniz. Öncelikle WhatsApp uygulamasını Google Play Store’dan indiriyoruz. Daha sonra doğrulama kodu alıyor ve örneğin SIM1’deki numarayı WhatsApp doğrulama kodu için kullanıyoruz. SIM2’deki numara için tekrar Play Store’dan herhangi bir şey indirmemize gerek yok. Bunun için WhatsApp’ın modifiye edilmiş versiyonu olan GBWatsApp uygulamasını kullanacağız.

Çift SIM Kartlı Android Telefonlarda İki Farklı WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır

 1. Programı indirmek için buraya tıklayın ve yaklaşık 48MB boyutundaki dosyayı, son versiyonu olan 5.80 olarak indirin. Bu versiyon, WhatsApp’ın 2.17.223 no’lu versiyonu üzerine kurulmuştur.
 2. İndirmeyi bitirdikten sonra ayarlardan, güvenlik ayarlarına gelin ve ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ seçeneğini tıklayarak, Play Store’dan indirmediğimiz bu uygulamayı aktif ediyoruz.
 3. Daha sonra indirdiğimiz uygulamaya dönüyoruz ve kurmaya başlıyoruz.
 4. Birkaç saniyelik bir kurulum işleminden sonra, uygulamanın standart versiyonundan farklı olmayan kurulum işlemine geçiyoruz. Fakat, telefon numarası girmeniz gereken yere, SIM2’de bulunan numarayı giriyorsunuz. Daha sonra SIM2’ye gelen doğrulama kodunu girerek, kurulumu tamamlıyoruz.
 5. Kurulum bittiğinde uygulama, telefonunuzdaki kişiler listesini listeleyecektir. Hepsi bu kadar!
 Sağlıcakla ve takipte kalın, hoşçakalın... Yorum yapmayı da unutmayın ;)

Kaynak : WebTekno
Tanımlar : Çift SIM Kartlı Android Telefonlarda İki Farklı WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır, Çift Sim Kartlı Telefonlarda WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefonda WhatsApp, Çift Sim Kart WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefonlar İcin WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefon 2 WhatsApp, Çift Sim Kart Çift WhatsApp, Çift Sim Kartlı Telefon WhatsApp, Çift Sim Kartlı Akıllı Telefon WhatsApp, GBWatsApp İndir, GBWatsApp Download, GBWatsApp Uygulaması İndir
Önceki
Sonraki

5 yorum:

 1. Benim telefonum da çift simli fakat gereksiz diye düşünüyorum ben

  YanıtlaSil
 2. hala 2 simli telefonları kulananlar varmı yaa hahaha :D

  YanıtlaSil
 3. WhatsApp'ın kendi uygulaması mı bu? Yoksa benzer bir uygulama mı? Duymamıştım.
  Bilinmeyen kaynak kısmı korkuttu biraz ama :)

  YanıtlaSil
 4. paralel uygulama olarak tek hatlı telefonlarda bile iki farklı whatssapp kullanılabilir

  YanıtlaSil
 5. iPhone kullanıyorum ben. Bu uygulamanın ios olanı var mı? :)

  YanıtlaSil

Yorum Yazarken ;
1) Saygı ve Ahlâk Çerçevesi İçerisinde Yorum Yapmaya Dikkat Edelim...
2) Türkçe İmla Kurallarına Uymaya Çalışalım...
3) Yorumunuzun Konuyla İlgili Olmasına Dikkat Edelim...