6 Temmuz 2017 Perşembe

iOS ( iPhone ) Reklam Engelleme Uygulaması : Adblock

iOS Reklam Engelleme
iOS Uygulamalarında Reklam Engelleme


Daha önceki yazımda android için reklam engelleme uygulaması olan Adguard uygulamasından bahsetmiştim. Bu yazımda ise iOS yani iPhone cihazlar için uygulama içindeki reklamları bile engelleyebilen Adblock eklentisinden sizlere bahsedeceğim.

Uygulama içi reklamlar, bir çok kullanıcı için bazen çok can sıkıcı bir hâl alabiliyor. Özellikle tam sayfa çıkan ve reklamı geçmek için belirli bir süre beklememizi isteyen popup reklamlar "yeter artık" dedirtecek kadar rahatsız edici durumda. Her insanın tabi ki gelir elde etmesi için bu reklamlara ihtiyacı olsa da aşırıya kaçılmaması hem uygulama sahibi için hem de uygulamayı kullananlar için çok daha verimli olacaktır.

Bu tür reklamlarla karşılaşan kullanıcılar bilgisayardaki internet tarayıcılarında kullandıkları reklam engelleme eklentilerini büyük bir zevkle kullanmaktalar. Ama mobil cihazlar için ise bu tür uygulamaların varlığından haberdar olmayan bir çok kullanıcı mevcut. Bu yüzden ben de böyle bir yazı ile bilgilendirme yapmak istiyorum.

Uygulamamız yazının başında da belirttiğim gibi uygulama içi de dahil hemen hemen tüm reklamları engelleme özelliğine sahip. Bu özelliği uygulamayı rakiplerinden bir adım öne geçirmeye yetiyor.

iOS ( iPhone ) Reklam Engelleme Uygulaması : Adblock


FutureMind yapımı olan uygulama, gayet kolay kullanım sağlayan bir uygulama. Uygulamayı kullanmak için;

 1. Uygulamaya giriş yapıyoruz ve Slide up to enable yazısının üstüne dokunarak yukarı doğru bir kaydırma işlemi yapıyoruz.
 2. Daha sonra sizden VPN için izin istiyor. Bu izinleri verip uygulamayı direk kullanmaya başlıyoruz. Hepsi bu kadar.


Tabi tüm bunları kullanabilmeniz için belli bir ücret ( $1.99 ) ödemeniz gerekiyor. Yani bu uygulamayı AppStore üzerinden para ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Bu kadar güzel bir uygulama için pek sıkıntı olmayacak bir fiyat belirledikleri düşüncesindeyim.

Uygulamayı indirmek için AppStore'u ziyaret edebilirsiniz. Ya da direk uygulamaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz...

Emeğe saygı için Adblock eklenti ve uygulamalarını kullanmamanızı sizlerden rica ediyorum. Sonuç olarak reklamları engellemekle, gelir ve geçimini sağlayan insanlar için katkı sağlamamış olacaksınız. Hatta karşınıza çıkan reklamlara tıklamanız size bir şey kaybettirmeyeceği gibi reklam sahiplerine gelir sağlayacak. Lütfen bu konuda da empati yapmayı unutmayın.

O zaman bu "yazıyı neden yazıyorsun ?" diye sorarsanız cevap olarak "sadece bilgilendirme amaçlı" olduğunu belirtmek isterim...

Sağlıcakla ve takipte kalın, hoşçakalın... Yorum yazmayı da sakın unutmayın ;)

Tanımlar : iOS Reklam Engelleme Uygulaması, iOS Reklamları Engelleme, iOS Uygulama Reklam Engelleme, iOS Reklam Engelleme, iOS App Reklam Engelleme, iPhone Reklam Engelleme Cydia, iOS En İyi Reklam Engelleme, Google Reklam Engelleme iOS, Mobil Reklam Engelleme iOS, iOS Oyunlarda Reklam Engelleme, En İyi Reklam Engelleme Programı iOS, iOS Telefonda Reklam Engelleme, iPhone Reklam Engelleme Uygulaması, iOS Uygulamalarda Reklam Engelleme, iOS Uygulamalarında Reklam Engelleme, iOS Reklam Engelleme Tweak, iOS Adblock İndir
Önceki
Sonraki

4 yorum:

 1. Engellemeyin abi ne gerek var arada çıkan reklamdan. Ben hatta özellikle tıklıyorum siteyi, videoyu vs. beğenirsem. Emeğe teşekkür amaçlı..

  YanıtlaSil
 2. Çok iyi bir uygulama. Ne kadar reklam varsa hep engelliyor. Uygulamalardaki reklamlar dahil. 10 numara 5 yıldız...

  YanıtlaSil
 3. Abi çok iyi ya. iPhone da reklam engelleme uygulaması isteyenler başka programa bakmasın. Şiddetle tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 4. Ne yazık ki uygulamalarda engellemiyor

  YanıtlaSil

Yorum Yazarken ;
1) Saygı ve Ahlâk Çerçevesi İçerisinde Yorum Yapmaya Dikkat Edelim...
2) Türkçe İmla Kurallarına Uymaya Çalışalım...
3) Yorumunuzun Konuyla İlgili Olmasına Dikkat Edelim...