19 Mayıs 2017 Cuma

iOS 9 mu iOS 10 mu ? Hangisi Daha İyi ?

iOS 9 mu iOS 10 mu ?, iOS 9 vs iOs 10, iOS 9 mu iOS 10 mu İyi, iOS 9 mu iOS 10 mu Kurmalı, Hangisi İyi iOS 9 mu iOS 10 mu ?, iOS 9 vs iOs 10, iOS 9 mu iOS 10 mu İyi, iOS 9 mu iOS 10 mu Kurmalı, Hangisi İyi

Mobil cihazlarımız için verilen güncellemeler bizler için büyük bir öneme sahip. Gerek yeni özellikleri sisteme katmak gerekse hata düzeltmeleri ve performansı attırmak için firmalar kullanıcılara güncelleme desteği sunarlar. Ama her güncelleme bir öncekinden daha iyi anlamına gelmez. Bu yazımızda iOS 9 ile iOS 10 güncellemelerinden hangisinin şu an daha iyi olduğundan bahsedeceğiz.

iOS 9, yayınlandığı günden itibaren çok sayıda kullanıcı bu güncellemeden şikayetçi olmuştu. Açıkçası ben de beğenmemiştim. Hatalar ve buglar çok fazlaydı. Ve performans açısından kötüydü. Daha sonradan performans konusunda bayağı bir yol katedilse de yine de tam olarak istenileni verdiğini düşünmüyorum.

iOS 10 ile birlikte kullanıcıların alışkanlıklarını değiştiren özellikler eklendi. Mesela yıllardır “kilidi açmak için kaydır” özelliği yerine “ana menü tuşuna basarak” açma özelliği eklendi. Kullanıcılar ilk başlarda bu özelliğe tepkide bulundular.

Performans açısından iOS 10, iOS 9’a göre daha iyi. Performansın daha iyi olması, iOS 10’un iOS 9’a tercih edilebilir olmasına olanak tanıyor. iOS 10’un şu an ki sürümleri bile, iOS 9’un en son sürümlerine göre daha performanslı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik daha yeni sürüm olması ile birlikte cihazınızı güncel tutuyorsunuz.

Ama şu da bir gerçek; iOS 9’un son sürümleri neredeyse hatasız. Çünkü sistem oturtuldu. iOS 10 ile birlikte yeniden tasarlanan sistem, ufak tefek hatalar içeriyor. Ama bunlar göze çarpmayan ve pek fazla rahatsız etmeyen hatalar.

Sonuç olarak : iOS 9 mu iOS 10 mu


iOS 10 daha iyi diyebiliriz. Performansın iyi olması, ufak tefek hataların gözardı edilmesini sağlıyor. Eğer iOS 9’dan iOS 10’a geçiş yaparsanız bu durumu daha iyi anlayacaksınız.

Ayrıca


iOS mu ? Android mi ? Hangisi Daha İyi ? Yazımı Okuyarak iOS hakkında kısa bilgi sahibi olabilirsiniz.
Önceki
Sonraki

0 komentar:

Yorum Yazarken ;
1) Saygı ve Ahlâk Çerçevesi İçerisinde Yorum Yapmaya Dikkat Edelim...
2) Türkçe İmla Kurallarına Uymaya Çalışalım...
3) Yorumunuzun Konuyla İlgili Olmasına Dikkat Edelim...